Charitativní pochod letos zavedl přátele registru na Černou horu v Krkonoších

Letos už po šesté vystoupali pacienti po transplantaci kostní dřeně, jejich rodiny, přátelé, lékaři i veřejnost na jeden z krkonošských vrcholů v rámci charitativního pochodu, který pořádá pacientka po úspěšné transplantaci Jitka Košínová. Tentokrát se příznivci Českého národního registru dárců dřeně (ČNRDD) a sportu vydali na Černou horu.

Jánské Lázně, 7. září 2019

Po úspěšné transplantaci kostní dřeně se Jitka rozhodla zdolat vrchol Sněžky na důkaz toho, že se nevzdává a oslavuje svůj návrat mezi zdravé. A tato krásná tradice trvá již šest let. „Těší mě, že jsme se již po šesté a letos navíc přes nepříznivé počasí sešli v Krkonoších a společně jsme se vydali vzhůru,“ uvedl ředitel registru Daniel Pagáč.

Chceš-li jít rychle, jdi sám, chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli – to je povzbudivé motto celé akce, během které se i několik nových dobrovolníků zapsalo do registru a dalo tak šanci na život pro ně neznámým těžce nemocným dětem a dospělým.

1

Ředitel ČNRDD Daniel Pagáč, organizátorka pochodu Jitka Košínová a MUDr. Eva Horáčková z DC Hradec Králové na Černé hoře.

2

Účastníci pochodu právě dorazili na vrchol.

3

Podpořit charitativní akci přišel také člen dozorčí rady Jan Kalous (uprostřed), na snímku s MUDr. Pavlem Žákem, přednostou IV. interní hematologické kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové a MUDr. Evou Horáčkovou z téže nemocnice.