Pomáháme malému Jankovi

Do světa jsme vypustili zprávu o dvouletém chlapci ze Slovenska, kterému v září diagnostikovali akutní lymfoblastickou leukémii. Příběh Janka Bobka upozornil veřejnost, že o životě a smrti v takových případech rozhoduje i to, zda se včas najde vhodný dobrovolník v registrech dárců kostní dřeně. Čím víc lidí je v registrech, tím je větší šance na nalezení vhodného dárce. Také my jsme se proto rozhodli při hledání toho správného dárce pro Janka pomoci, spustili jsme online výzvu a uspořádali několik hromadných náborů.

Praha, 22. ledna 2020

Před Vánoci se na nás obrátila Jankova maminka s prosbou o pomoc. Pro malého Janka hledali na Slovensku vhodného dárce kostní dřeně. I my jsme se rozhodli pomoci a pro chlapce uspořádali sérii náborů po Česku. Nejprve naši náboráři vyrazili do Mladé Boleslavi, kde se zaregistrovalo 70 srdcařů, následně v Krnově vstoupilo 107 a v Opavě 137 lidí, zatím na poslední zastávce v Mostě se mezi nás přidalo 98 hrdinů. Celkem tak na podporu Janka vstoupilo k nám do registru na hromadných náborech 414 lidí, další pak reagovali na online výzvu a vstupovali na našich centrech po ČR.

Děkujeme všem zapsaným, za pomoc při šíření výzvy na Instagramu pak herečce Marii Doležalové a Tamaře Klusové, manželce zpěváka Tomáše Kluse.

Na fotografie z náborů se podívejte ve fotogalerii.

1
2
3
4
5
6